| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Dau funda! Cand fotbalistii sunt in cantonament ( de ex cu echipa nationala ) ei seara merg acasa sau stau toti impreuna ( dorm, mananca, etc ) pana se termina cantonamentul?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Orice sportiv aflat in "cantonament", pe perioada lui sta acolo si urmeaza un program strict de nutritie, antrenament, odihna, etc.
Toate astea teoretic, pentru ca unii mai scapa la femei sau la baute. In general daca sunt prinsi, fie sunt amendati, fie exclusi din lot o perioada, fie primesc alte sanctiuni, in functie de gravitatea abaterii, de severitatea antrenorului, si uneori de cat de "vedeta" e.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stau acolo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sunt in cantonament la Poiana Brasov de exemplu, cum ar putea sa ajunga acasa dupa antrenamet si apoi sa revina dimineata inapoi? Deci stau toti cazati acolo, mancare, antrenament non stop, cantonamentul e iadul sportivilor.

| LimonadaBaa a răspuns:

Ei fac totul impreuna si pleaca acasa cand se termina cantonamentul.

| RRoberta a răspuns:

Buna.Ei stau impreuna, merg acasa doar cand termina cantonamentul. Acolo mananca impreuna, fac antrenamentul si toate activitatile