| SkyIsMyLimit a întrebat:

Hei,stiti cumva,daca ati incercat, daca te atrni de spaliere..chestiile din sala de sport care sunt prinse de perete, cresti in inaltime? Asa am auzit...

Răspuns Câştigător
| Charmant a răspuns:

Da dar trebuie sa faci asta in fiecare zi cel putin 10 minute

| Cosmin86 a răspuns (pentru Charmant):

Felicitari pentru cel mai cretin sfat posibil, trebuie sa ai un nivel de inteligenta foarte redus sa crezi ca daca iti fortezi articulatiile aiurea atarnand de bara cresti rolling on the floor

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Stii chestia trista? ca e adevarat ce zice ala si ajuta si la problemele cu spatele. cand eram mai mic aveam o colega cu scolioza si avea recomandare de la kinetoterapeut sa faca exact chestia asta. Si nu numai ca i-a revenit coloana la forma corecta anatomic, acum are 1.78. cand in familie are numai pitici (deci cu greu cred ca e numai genetic). si alt sport nu facea. cresti, nu ca la baschet sau volei sau inot, dar iti stimuleaza cresterea sa atarni pe spalier zilnic...

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Eu am cautat articole pe net despre asta si nu am gasit nimic demonstrat stiintific.

Chestia cu geneticul, ex. simplu : la mine in liceu un tip care nu a facut sport in viata lui a ajuns la 1.90 fata de altul care face baschet profesionist ( acum joaca in Anglia, nu are job sau altceva, face doar baschet ) si e mai scund putin. Deci geneticul joaca rolul decisiv.

In schimb am gasit despre baschet ca nu te inalta, decat nesemnificativ.

6 răspunsuri:
| DanScutaru a răspuns:

Asta doar stimuleaza cresterea oaselor... Cu adevarat cresti in inaltime daca joci basket sau volei... Succes

| Officialme93 a răspuns:

E o tampenie. Nu incerca sa faci asa ceva. Ti se vor slabi toate incheieturile si vei trage mult pe urma asta. Vrei sa cresti? Fa sport pe fiecare zi mananca sanatos si vei reusii.

| LeeJoU a răspuns:

Asa se zice dar nu stiu daca este adevarat sau nu...