| Rozalia2001 a întrebat:

am o intrebare: dc poarta football-isti jampieri la pantaloni scurti? P.S. nu vreau raspunsuri ca "pentru ca asa se poarta" vreau o explicatie

Răspuns Câştigător
| matias1212 a răspuns:

1.se scrie jambieri
2.pentru ca sa stea aparatorile(protejaza tibia de faulturi urate)

Sper ca te ajutahappy

5 răspunsuri:
| Shatteredx a răspuns:

Ca sa nu li se vada parul de pe picioare

| cristianfrunza a răspuns:

Pentru a sustine si a ascunde aparatoarele pentru tibiebig grin

O funda nu ar strica la casa omului!

| s4nto a răspuns:

Sa tina strans aparatorile big grin

| simao a răspuns:

Se poarta pentru ca glezna sa nu fie ranita pentru ca tibia e deja protejata de aparatori si jambierele nu ar atenua foarte mult lovitura.Bafta

| Skies a răspuns:

Cred ca voiai sa spui jambiere... Daca intrebai de jambiere se poarta pentru ca pe sub ele se poarta aparatori ca sa nu fie raniti de crampoane in timp ce joaca sau alte lovituri