| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU sala la 15 ani,poate sa ma afecteze in inaltime, probleme cu coloana, e bine sa incep de pe acum cu sala sau? Am facut 2 saptamani si imi place

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă forțezi.

| funnnyman32 a răspuns:

Salut.
Poti face sala cat vrei tu, dar evita exercitiile cu greutati mari, care pun presiune mare pe coloana, ma refer la indreptari, chiar si genuflexiuni cu bara in spate, te poti axa pe altceva in afara de exercitiile alea, poti face piept brate spate dar la varsta ta nu iti trebuie greutati mari, mai mult trebuie sa faci cu greutatea corpului tau, si anume: tractiuni, flotari sunt destule.

| AlienThor a răspuns:

Sala dupa 18 ani pana atunci cresti si te dezvolti o sa ai tot timpul sa-ti faci varza articulatiile

| Oannaaa23 a răspuns:

Bună! Atâta timp cât știi sa ce sa mănânci și știi cum sa te hidratezi corect nu afectează cu nimic. Fac sala de la 14 ani eu, dar am pe cineva care ma ajuta! Ideal ar fi sa cerii câteva sfaturi de la andrenorii de la sala! Mai ales ca ai 15 ani!