| Ingridd22 a întrebat:

Heii.In ultimu` timp m-am cam ingrasat.De la 49kg am ajuns la 53.Ce sa fac sa slabescc?Fara diete si alte tampenii.Dati-mi idei de exercitii care ma ajuta sa slabec.

6 răspunsuri:
| dianaely a răspuns:

Fugi cam 30minute pe zi!

| Magnifico a răspuns:

Abdomenele ajuta daca vrei sa dai burta jos sau poti incerca forfecarile daca te tine sa faci cate 30 iti garantez ca in cateva saptamani slabesti cu mult mai mult decat vrei tu(dar trebuie sa mentii un program ceva-30 dimineata, 30- seara adica 60 pe zi sau vezi cum poti tu-asa trebuie si la abdomene-)Flotarile sunt si ele bune dar nu pentru slabit pentru format muschii (de pe brat si piept ). Baftawinking

| kariny06 a răspuns:

Hei! Pai ai putea face Flotari, Geno flexiuni, abdomene, sa alergi, etc... Funda?&

| da?? a răspuns:

Fa sport si mananca sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie de o dieta sau de cine stie ce exercitii,ci doar de o alimentatie cat mai echilibrata si o activitate fizica moderata,constanta. Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chipsurile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte,alune,migdale, fistic, sau paine.De asemenea, evita pe cat posibil prajelile(contin foarte multe kcal datorita uleiului).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea in jur de 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin.Cea mai importata, in schimb, este miscarea.30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.