| bluelikenever a întrebat:

Hellohappycum sa invat sa merg pe role?hee heee greu?big grin dati-mi va rog niste sfaturi cevabig grin mersi mult.have a nice >daybig grin< funditatongue

Răspuns Câştigător
| Isabelamaria21 a răspuns:

Buna,

Merg pe role de mica,

Si iti spun ca nu este foarte greu incearca sa iti ti echilibrul si restul vine de la sine.

Sper ca te-am ajutat.

Pa, pa

5 răspunsuri:
| KingJulien a răspuns:

Pai nu exersa pe role cu rozile pe un rand ci pe cele pe 4 roti 2 cate 2 si sa te ajute cineva happy

| SomethingNew a răspuns:

Nu e greu. si nu cred ca e nimic de invatat in asta. Iti trebuie doar ECHILIBRU. daca stii sa mergi pe patine o sa stii sa mergi si pe role. e cam acelasi lucru big grin

| Zozolina_6397 a răspuns:

Sa sti e cam greu sa mergi pe role dar intr.o vara intreaga te inveti.mai cazi te mai ridici. asta-i viata...cel mai imp e sa ai pe cine pe langa tine si sa te tina.eu vara trecuta am inv sa merg pe role si am avut noroc ca ma sustinut verisoara mea.nu-ti mai sp cati pantaloni rupti, haine murdare si cate julituri si zgaituri aveam. oricum sper ca sfatul meu sa iti fie de ajutor. MULT SUCCES!

| vipoletaviperita a răspuns:

Buna! In primul rand as dori sa spun ca nu esti prima persoana careia ii dau sfaturi in legatura cu mersul pe role.Am invatat mai multa lume si pot spune ca sfaturile mele au ajutat foarte mult.Prima data ar trebui sa mergi pe langa un gardut sau ceva de genu pentru a scapa de teama ca ai putea sa cazi. In al doilea rand dupa ce capeti putina experienta ar trebui sa stii ca pozitia corpului e foarte importanta si un sfat in acest sens ar fi sa te legi de maini cu o funie sau ceva de genu(nu are importanta) intrucat mainile ar putea reprezenta un obstacol, cu ele libere pozitia corpului, din pricina fricii, ar putea sa te impiedice sa mergi corect.Totodata ai putea sa faci niste exercitii pe loc, de du-te-vino, pentru a capata flexibilitate.Mult succes! fundita? Sunt noua pe TPU si ai fi prima persoana care imi ca funditabatting eyelashes

| d4rkang3l91 a răspuns:

Nu e greuhappysi eu mi-am cumparat role acum vreo luna... m-am dat de 3 ori pana acum (vremea e de vinabig grin) si inca nu am cazut niciodata, si e prima mea experienta pe role (am 21 de anilaughing)daca ai vointa se invata repede mersul pe rolehappyinca nu stiu toate chestiile care trebuie, dar se invatawinking