| PlasMatic a întrebat:

Hey am trei intrebari
1 de ce culturisti se umfla si nu sunt definiti muscular bine
2 un animator din cluburi face culturism sau fittnes. cu cardio mult
3 stie cineva cum suna programele de antrenament la animatori?
dau funda mersi big grin

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

1- culturistii sunt foarte definiti in perioada de definitie adica, cand sunt aproape de concurs, nu ai vazut pe youtube? In perioada de masa, adica cand pot sa manance ce vor normal ca sunt mai umflati laughing)
2- un animator din club poate sa faca ce vrea el sa faca insa poate sa ia si speroizi ca nu exista teste antidoping pentru animatori laughing)
Cardio se foloseste pentru definire (si nu numai) ca sa scoata apa adica stratul adipos di sa se vada muschii asa cum se vad.
3 programele de antrenament ale animatorilor sunt aceleasi ca la oricare sportiv care mai trece pe la sala

2 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

1. Esti pe dinafara la prima intrebare. culturism inseamna definire. Power lifting inseamna forta sa fii umflat
2. culturism in nici un caz
3. exista asa ceva o.0

| danielcretu1980 a răspuns:

1. nu e obligatoriu sa se umfle. unii sunt extrem de bine definiti
2. poate face ambele, sau niciunul. daca te referi la miscarea pe care o face in club, e cardio
3. nu cred ca sunt programe speciale.