| GiuliaGiuly a întrebat:

Hey! Am un pic de burtica si vreau sa o dau jos..am incercat tot felul de sporturi...Ma poate ajuta cineva cu mai multe ideibig grin.Dau funda pentru ceea mai buna idee prrimitabig grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
19 răspunsuri:
| Flaviucu a răspuns:

Alearga 30 minute pe zi legata in jurul burtii cu o plasa sau ceva din plastic, te ajuta sa transpiri mai repede la abdomen si iti arde grasimea.

| slowswag a răspuns:

Poti sa slabesti si daca mergi la bazin si faci cateva bazine pe ziwinking la prietena mea a mers
succes

| Th3Li0N a răspuns:

Buna lasati sala, sala s face de la 16, 17 ani in sus dar asta nu e o problema mare abdomenele ti-o rezolva crede-ma ca si eu am avut 2 saptamani de abdomene si acum mi se vad si patratele

| Devyd a răspuns:

Poti merge la sala, poti sa faci alergari prin parc sau chiar si acasa poti sa faci singura abdomene.
Insa grija si ce mananci, de exemplu dimineata cereale cu lapte.
Numi bine happy.

| Robery a răspuns:

Salut, pai alearga pe zi cate 2 ore pe un stadion Eu am incercat cand am vrut sa dau jos burta happy si a mers :d

| KameliaAura a răspuns:

Sora mea foloseste ceva, pe ea o ajuta foarte mult. Seara inainte sa se puna la somn isi pune in jurul taliei foliei transparenta. In timpul noptii ii transpira pielea si asa slabeste. Simplu.Incearca si vezi daca te ajuta

| MrFlavyus a răspuns:

POti sa mergi la Sala.

| Alcy a răspuns:

Salut Giulia!
Asa am avut si eu, in primul rand nu am mai mancat dupa ora 21, apoi am baut ceai verde (mareste arderea grasimii abdominale cu 70%) si fac abdomene zilnic, cele ale lui Billy Blanks. Le gasesti aici:
http://cumul.ro/exercitii-pentru-abdomen/
Sunt cele mai bune. Succes!

| slrs a răspuns:

Daca ai faci 4 serii de 25 de abdomene zilnic daca vrei mai repede intr-o luna ar trebui sa dai jos si trimite-mi prin mesaj id-ul tau sa mai vorbim happy

| yocata10 a răspuns:

Buna, pai alearga si u un pic dimineata, ca atunci e cel mai bine sa slabesti, si fa abdomenewinking 4 seri in crestere, si daca ai si o greutate e si mai binewinking succes

| Lauraaaaaaaaaaa a răspuns:

http://www.youtube.com/watch?v=K5IVDUwofDU Daca aceste abdomene ti se par prea grele pentru inceput poti incerca aici: http://www.youtube.com/watch?v=jJ8o0qWmQus si apoi tot cauta in continuare pe youtube 8 min abs level 1, 2, 3, 4. doar atat cred ca este... Oricum sper sa te ajute!

| katrynna a răspuns:

Daca in general grasimea acumulata ti se depune pe burta trebuie sa alergi i sa faci mai multe exercitii speciale pentru abdomen.Eu am fost la sala si cu ajutorul antrenorului si a aparatelor am reusit sa dau burta jos. Sper ca si tu vei reusii! Pupici happy

| Gohst a răspuns:

Http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/2-exemple-de-hiit-si-progresii/

Uita-te la acest articol si la cel legat de beneficiile alergatului in intervale(tot pe acest site).Iti aduce beneficii mult mai mari decat cardio-ul clasic si plictisitor(probat de mine)

| superstar1 a răspuns:

Dupa ce a nascut mama mea si ea a rames cu burtica... facea 20 de abdomene in fiecare seara si alerga in curte in fiecare searao ora.Acum nu mai are burtica.

| superstar1 a răspuns:

Fa abdomene

| loveuR a răspuns:

Poti incerca ceva usor, de exemplu 4 serii a cate 10 abdomene facute usor si 5 abdomene viteza si mai poti incerca sa faci abdomene cu picioarele...sunt foarte eficiente si n trebuie sa faci mai mult d 5 iar in maxim 3 saptamani scapi de burta, sper ca te'am ajutat happy

| Baiceanu_Mihaela_1970 a răspuns:

Poti face cate 100 de abdomene in fiecare seara si in 1-2 saptamani abdomenul tau va fi mai tonifiat.