| onixu a întrebat:

Hey, de curand am inceput sa alerg cateo ora pe zi, din cauza ca am putina grasime pe burtica. si acum ma dor toate, ma intrebam daca schimb aceea ora de alergat cu 2 ore mers pe role + o ora de sarit coarda. va avea aceeasi efect adica mi se va duce grasimea aia de acolo.? Funda tongue!

Răspuns Câştigător
| alin100 a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa faci cardio, dar alimentatia este cea importanta.Trebuie sa-ti faci un program de alimentatie astfel incat sa fii in deficit caloric cu vreo 300-400 kcalorii. Daca vrei sa slabesti frumos si sanantos trebuie sa dai jos grasimea din toate partile coprului, nu doar de pe burta.Succes!

1 răspuns:
| WarriorCat a răspuns:

Nu alerga in continuu timp de o ora!
Alergi 10 minute, pauza 5 minute si tot asa...