| defie2 a întrebat:

Hey! Sunt fata si as vrea sa stiu ce exercitii fizice ar trebui sa fac. Vreau sa slabesc si sa am un corp tonifiat.
De slabit nu vreau foarte mult, decat la abdomen si foarte putin la picioare.As vrea sa am fundul mai bombat si am inceput de ieri sa fac "squat challenge"(cautati pe imagini google).
Ce ar mai trebui sa fac? Ma gandeam la aerobic,o perioada, pana dau jos 2-3 kg,dar, dupa vreau sa imi lucrez musculatura.
Adica vreau sa fiu tonifiata nu slaba.
Fit nu skinny.
Ce recomandati?

7 răspunsuri:
| Tzukushi a răspuns:

Buna, eu am inceput cura de slabire

am inceput sa fac exercitii pentru abdomen dar si pentru picioare

ideea e sa faci de la multe tipuri

citeste aici

http://www.sfaturilemariei.com/......e-slabire/

| Cosmin86 a răspuns:

Recomand sala sau street workout direct, lasa aerobicul happy

| AntrenorFitness a răspuns:

Gasesti raspuns in link de mai jos.
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html
Program de antrenament si de nutritie pentru obiectivul tau!

| Hades98 a răspuns:

Ce mananci si cum te antrenezi, acestea conteza cel mai mult.

In primul rand, scoate :
1) E-urile adica. Chipsuri, sucuri cu acid, etc.

2) Mananca : Legume, fructe, peste, carne de pui. Evita grasimile. *Avocado accelereaza arderea grasimilor*

3) Fa miscare ( Cardio ).
Ce inseamna Cardio?

Inot, Alergare, tot ce te face sa transpiri cat mai mult.

Intra pe : www.facebook.com/streetworkout.ro si da-mi mesaj, am sa-ti dau niste poze cu diferite exercitii pentru cardio si pentru un fund mai bombat :*

Si nu e neaparat sa mergi la sala cum zic toti.

| EU19 a răspuns:

Sa-ti faci abonament la sala si sa vorbesti cu un instructor de acolo.Pentru niste bani in plus iti va face un program personalizat pentru ceea ce vrei tu.
Cele mai eficiente metode de antrenament sunt cele clasice.Deci abdomene si genoflexiuni pana iti mai antrenezi un pin muschi.

| Condor a răspuns:

Cel mai bine te duci la sala 3-4 luni sa te faci bomba daca nu fa acasa exerciti de baza (abdomene, bicicleta, genoflexiuni, sari cu coarda, alergi )