| Alex54679 a întrebat:

Am cumparat acum cateva saptamani o gantera reglabila, iar acum nu mai stiu care este diametrul interior al discului, pentru ca am aruncat informatiile, iar de pe magazinul de pe care l-am comandat nu mai gasesc produsul. Cum pot face sa aflu diametrul interior al unui disc?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ruleta. Se masoara usor.
Sau poti lua discul cu tine la magazin, cand vrei sa cumperi altele, si compari acolo direct.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu poti sa-l masori pur si simplu?

| Alex54679 explică (pentru Cosmin86):

Dar, cu ce sa il masor? Cu ruleta sau cu alt instrument?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alex54679):

Ruleta. Se masoara usor.
Sau poti lua discul cu tine la magazin, cand vrei sa cumperi altele, si compari acolo direct.

| Paul754880338 a răspuns:

50 mm pentru bara olimpica sau 30mm pentru bara populara. Presupun ca este o gantera cu 30 mm exteriorul barii din ce spui tu.