| NoName131 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor... Ce ar trebui sa fac (acasa) pentru a obtine "6pack" si care ar fi timpul minim dupa care s-ar vedea primele rezultate?
Mentionez ca am: 55kg, 14 ani, 1.78 m si 74cm diametru la abdomen.
Multumesc anticipat si dau

Răspuns Câştigător
| Hades98 a răspuns:

Oho. mult antrenament si. nu te astepta ca intr-o saptamana sa ai deja 6 pack...
poti incerca : abdomene cu genunchii la 45 Grade.
Abdomene V - adica stai drept intins cu mainile intinse in sus (pe podea) si amandoua le aduci pana la mijloc sa atingi picioarele de maini.
Sau Dragon Flap... cauta pe google sau youtube daca nu sti cum se fac.
Sau stai atarnat la o bara cu ajutorul mainilor si du genunchii la piept.
Etc si abdomene normale ( 250 )winking daca esti incepator maxim 50. heh depinde si de tinewinking
Enjoy

| NoName131 explică (pentru Hades98):

Mersi mult. Si imi poti da o idee cam cum sa le fac?
Adica seturi formate din 'X' repetari dintr-un exercitiu...Pot face cam 150 abdomene fara pauza intre ele. Si nu am gasit nimic cautand 'Dragon Flap'

| Hades98 a răspuns (pentru NoName131):

Atunci da-mi add bestjunior98

| Sh4Dow a răspuns (pentru Hades98):

Dragon Flag** si nu e prea bine ce l'ai invatat big grin.

| cristi1505 a răspuns (pentru Sh4Dow):

Bine punctat!

| Hades98 a răspuns (pentru Sh4Dow):

Dami Add sa iti trimit o poza ce inseamna dragon Flap id: bestjunior98

17 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

laughing)) Frate, Kasy2Junior nu are nicio legatura cu acest sport! Nu iti trebuie cum zice el"mult antrenament". Daca faci asa nu vei obtine nimic+ca daca antrenezi mult o grupa vei ajunge la supraantrenament, deci nu vei creste! Abdomenul este o grupa ca toate celelalte, se lucreaza maxim de 2 ori pe saptamana! Niciodata muschii nu cresc in timpul antrenamentului.Antrenamentul este in proportie de 20%. Alimentatia 65% si odihna 15%! Nu te lua dupa el ca nu stie nimic!

| Sh4Dow a răspuns (pentru cristi1505):

Bine punctat, asta iti pot zice si eu tie ^^... cine stie stie, "NoName131" uite asculta aici la cristi... ca el te invata bine big grin. ce a spus Kasy2Junior, aia arata ca nu stie nimic despre asta mai bine sa nu se mai bage si sa zica chestii gresite.

| Hades98 a răspuns (pentru Sh4Dow):

Bai baiatule sti macar ce ii " Dragon FlaP " in Bodybuilding?
intreba-l pe unu experimentat in domeniu, sportiv/antrenor de profesie si dupa sa vi tu la mine sa-mi zici ce e bine si ce nu...
Daca totus nu sti taci acolo si nu te mai baga pe aiurea.
Vorbiti si voi sa v-a aflati in treaba. Nu vez' ce penal poti fi?

| Sh4Dow a răspuns (pentru Hades98):

Cine ce nu stie ma laughing? Frate. daca esti asa bun, la 14 ani care ii am pun pariu pe ce vrei cu tine ca am masa musculara care tu nu o faci in 10 ani cu ce il inveti pe ala.

| Hades98 a răspuns (pentru Sh4Dow):

Ba idiotel laughing da-mi add bestjunior98winking sa vb acolo k si eu tot 14 ani am sa vedem care ii mai "facut"winking

| NoName131 explică (pentru cristi1505):

Si tu cum zici ca ar trebui sa fac? Da o idee de programa cu 'X' repetari din exercitiul 'Y'

| cristi1505 a răspuns (pentru NoName131):

Trebuie sa antrenezi abdomenul de 2 ori pe sapt! Poti face abdomene cu un disc pe piept 15-20 de repetari in 4 serii, poti face si acel exercitiu de pe you tube:8 minutes abs deoarece este foarte bun si uite-te si tu aici:
http://www.culturism.ro/antrenament/
Gasesti si sfaturi si exercitiile de baza pentru fiecare grupa, gasesti despre alimentatie etc.

| QchiuQ a răspuns (pentru cristi1505):

Da muschii se lucreaza de doua ori pe saptamana, in afara de muschii abdominali:

http://www.doctor.info.ro/......utati.html

de la,, Cum sa eviti supraantrenamentul'', alineatul 5, prima propozitie.

| Hades98 a răspuns:

Oho. mult antrenament si. nu te astepta ca intr-o saptamana sa ai deja 6 pack...
poti incerca : abdomene cu genunchii la 45 Grade.
Abdomene V - adica stai drept intins cu mainile intinse in sus (pe podea) si amandoua le aduci pana la mijloc sa atingi picioarele de maini.
Sau Dragon Flap... cauta pe google sau youtube daca nu sti cum se fac.
Sau stai atarnat la o bara cu ajutorul mainilor si du genunchii la piept.
Etc si abdomene normale ( 250 )winking daca esti incepator maxim 50. heh depinde si de tinewinking
Enjoy!

| Hades98 a răspuns:

Oho. mult antrenament si. nu te astepta ca intr-o saptamana sa ai deja 6 pack...
poti incerca : abdomene cu genunchii la 45 Grade.
Abdomene V - adica stai drept intins cu mainile intinse in sus (pe podea) si amandoua le aduci pana la mijloc sa atingi picioarele de maini.
Sau Dragon Flap... cauta pe google sau youtube daca nu sti cum se fac.
Sau stai atarnat la o bara cu ajutorul mainilor si du genunchii la piept.
Etc si abdomene normale ( 250 )winking daca esti incepator maxim 50. heh depinde si de tinewinking
Enjoy!

| xCrazyWolf a răspuns:

Nu ti se vad? Esti foarte slab, ai greutate foarte foarte mica. Pune-te pe mancat.

| Trololoolololool a răspuns:

8min abs pe youtube

Bafta!