| deeanalia a întrebat:

Hey TPU.Am vazut pe internet ca daca faci sala nu mai cresti in inaltime.Este adevarat? Eu fac aerobic la sala, am 13 ani, 1, 63 m. Voi ramane asa sau voi mai creste in inaltime?

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Sala adica greutati (culturism). daca ai o haltera de 50 de kg la ceafa iti preseaza coloana, aerobicul nu tine de asa ceva, din contra, chiar ajuta.

| A12NDRA a răspuns:

Binenteles ca vei mai creste, eu nu stiu de unde au scos chestia asta si ce legatura are.
Si eu fac sala de vreo 4 luni si dupa o luna dupa ce m-am apucat am crescut un cm.Acum nu stiu nu m-am mai masurat dar profesoara zice ca am mai crescut.

| raluca48 a răspuns:

Nu din contra sala te ajuta si nu ramai asa in inaltime ai sa mai cresti pana pe la varsta de 18 -19 ani

| Ciuuf a răspuns:

Da este adevarat! Si vei mai creste dar tu nu-ti vei da seama.

| anky13 a răspuns:

Din cate stiu eu nu este adevarat, nu se intampla asta, poate vei mai creste poate nu depinde de fiecare, dar sala nu te va opri din crescut

| green_3524 a răspuns:

Doar daca faci genoflexiuni cu greutati mari! Daca faci cu ganterele nu pastesti nimic!