| Alexa_5049 a întrebat:

Hey TPUbig grin
am o intrebare mai mult pentru cei ce practica karate, mai ales aikido.
Eh de ceva vreme ma tot macina ideea de a ma inscrie la un club de aikido din iasi?
Voi cei care practicati acest sport ce parere aveti despre el? Cum e?
Astept raspuns.Multumeschappy

3 răspunsuri:
| Kiduu4 a răspuns:

Buna alexa cred ca ar trebui sa incepi cursul de karate pentru ca nu e asa de violent ca in filme.Fratele meu merge si el si e tare de tot dar si verisoara mea si are 14 medalii de aur deci incepe.PuP dulce>love strucklove strucklove strucklove struck

| Leana_9958 a răspuns:

Eu fac K1 si karate! Este frumos!winking

| aikidoman a răspuns:

Zic sa incepi sa inveti aikido pentru ca in acest sport nu trebuie sa arunci cu pumni in stana si in dreapta, e mai mult de aparare, mai bine spus folosesti forta inamicului impotriva lui.dar e alegerea ta aikido/karatebig grinbig grin