| Flynn2001 a întrebat:

Deci vreau sa mă antrenez pentru a face break dance( lucruri simple, ca si statul in cap) fără profesor. Ce exercitii trebuie făcute la încălzire pentru statul in cap?

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a te incalzi pentru statul in cap trebuie sa faci exercitii de incalzire pentru muschii gatului(miscari in stanga si in dreapta, in sus si in jos, rotiri).

| Morder a răspuns:

Ca sa iti incalzesti muschii gatului iti misti gatul in stanga si dreapta opunand rezistenta cu palma sau daca nu iei o sticla cu apa te pui pe marginea patului cu gatul in afara ti o pui pe frunte si ridici sticla cu gatul. Sau pur si simplu rotesti capul stanga dreapta nu folosi greutati mari la pat.