| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Eu joc fotbal si cand joc sunt portar(14 ani) si sunt chiar bun..am jucat un meci cu alt oras pe stadion si am avut niste parade extraordinare pentru varsta mea pe langa ca am luat un gol din gafa mea la prima faza a meciului din cauza emotiilor ( sunt foarte emotiv), si dupa aceasta gafa am aparat 4 ocazii 1vs1, 2 suturi de la distanta aparate si era pe-aproape sa apar un penalty (pe stadion).
Si din cauza emotiilor mai gafez din cand in cand... si prieteni te mai injura, jigneste ..si ei mi-au spus ca as fii super bun daca nu as mai avea emotiile astea, imi puteti da un sfat?

Scuza-ti greselile gramaticale daca sunt am scris repede.

2 răspunsuri:
| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Emotiile sunt doar in mintea ta. Le poti controla. Cand esti in poarta trebuie sa uiti de cei din tribuna. Uita ca esti privit. Concentreaza-te doar pe joc. Abia dupa meci sa te uiti si sa zici ''aaa... aveam si spectatori?'' laughing
intelegi la ce ma refer

| andrey51 a răspuns:

Pai ca sa nu mai fi emotiv depinde de tine.Gandestete ca aceste emotii nu te ajuta la nimic.Succes!