| dddddddiiiiiiiieeeeeeeenuuutzaa a întrebat:

Heyy TPU vreau si eu sa stiu cum as putea sa cresc in inaltime mentionez am 16 ani si 1.60?

3 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Bună, poţi încerca înotul, handball, basket, volei aceste sporturi te ajută foarte mult, dar cel mai bun este înotul, intră pe următorul link :

https://www.fiibarbat.ro/de-ce-este-inotul-special/

Sper că te-am ajutat, Noapte bună!;)

| alin100 a răspuns:

Nu poti face nimic. Daca nu esti inzestrat genetic nu vei creste!

| Pacquiao a răspuns:

Iti recomand inotul, tractiunile la bara, basket, volei....astea sunt principalele moduri de inaltare.
Dar oricum, depinde si de genetic... daca parintii tai nu sunt foarte inalti, nici tu nu poti fi foarte inalt.
Mai conteaza si perioada de crestere. Unii cresc de exemplu pana la 16 ani, dupa stagneaza o perioada....altii se dezvolta mai tarziu.
Poti creste pana pe la 20 ani happy deci nu te ingrijorawinking
Iti recomand tractiunile si inotul happy