| DemonWolf a întrebat:

Heyyyy baietii big grin sau fete acu depinde cine imi raspune. Ma rog. Am si eu o intrebare. In toamna cand incepe scoala ma gandeam sa ma apuc de karate big grin laughing. Si vream sa spun daca nu e prea solicitant (ca preitenul cu care ma duc mi-a spus ca este putin cam solicitant din punct de vedere fizic). Deoarece am citit undeva ca prea mult efort care solicita coloana. si discu cu nume care nu mil amintesc si defavorizeaza cresterea(in inaltime). Deci intrebarea mea este daca e in regula sa fac karate nu raman mic? (mai pe romaneste). Eu oricum is mai mititel de felul meu.laughing Deci? Astept cu drag raspunsuri.big grin

10 răspunsuri:
| Soowhaat01 a răspuns:

Am avut o prietena care facea karate si mai mult s-a inaltatrolling on the floor Scoala v-a incepe pe 9-10 Septembrie...cam asa sau pe 12 nu mai stiu precis.

Oricum, daca faci karate prea mult s-ar putea sa faci febra musculara.

Eu iti recomand sa faci altfel de sporturi.

De exemplu:
1. Mersul cu bicicleta cu prietenii pe faleza sau prin parc.
2.Cu rolele.

Acuma depinde si ce vrei tu.

"Prietena mea" facea mai mereu febra musculara asa ca a terminat cu karatele.

Oricum, mult succes!
Sper ca te-am ajutat.

| DemonWolf explică (pentru Soowhaat01):

Oho frumos. De febra musculara. Nui o problema big grin Chiar as fi bucuros sa fac cu cat mai des fac febra musculara cu atat mai bine laughing) altfel de sporturi Cu rolele mergeam intr-un timp exagerat de mult am mers asa de mult ca mi sau contractat muschii la spate ca am incercat eu niste sarituri pe role

| Soowhaat01 a răspuns (pentru DemonWolf):

Aaaahappy

| Amaterasu a răspuns:

Nu cred.Eu fac Muay Thai de 3 ani si am 1, 95. big grin

| gina09 a răspuns:

Hm nu stiu daca ai putea ramane mic la aceasta intreabare nu pot sa iti dau un raspuns, si eu am facut carate cu ceva timp si nu era asa solicintant eu ma distram e adevarat ca nu imi place incalzirea ca tine de alergat si multe alte exerciti dar in rest totul e ok. Daca iti doresti si iti place nu ar trebui sa lasi efortul fizic sa fie o problema. Succes!:*

| DemonWolf explică (pentru gina09):

Efortul fizic nu e o problema pot depunde numai ca il depun cu cap ti-am spus prea mult strica si de asta imi faceam griji. Uite ca de exemplu stitlul de karate pe care el il practica si vreau si eu sa-l abordez nu stiu cum se cheama e solicitant. Si mi-a spus ca el cand greseste ceva la o miscare il pune sa faca 20 30 de flotari. Si eu is mai cu capu in nori si de cate ori gresesc eu laughing). Nui asta problema. Chiar as fi bucuros sa depun atata efort fizic doar ca nu in perioada de crestere abia m-am apucat si eu sa cresc laughing... oricum is mititel pentru varsta mea... deci intrebarea mea ramane aceeasi nu e cam solicitant pentru coloana deci (pe romaneste) nu raman mic?

| DemonWolf explică:

Atat? nu mai raspunde nimeni? sad

| SonDev a răspuns:

Eu vara asta ma voi antrena in arte martiale si manuirea sabiei.Artele martiale sunt cu mult mai eficiente decat karate atat pentru aparare cat si pentru atac

| DemonWolf explică (pentru SonDev):

Dar e u nu stiu nici un centru de antrenament la mine in oras pentru arte martiale.

| SonDev a răspuns (pentru DemonWolf):

Asta e altceva, eu le invat singur.Nu este usor dar treptat am inceput sa prind cateva miscari.