| blackangel69 a întrebat:

Imi explica si mie ce inseamna pariurile de tip handicap? mai ales cele +1.0 si -1.0... va rog mult

Răspuns Câştigător
| IndiferentXD a răspuns:

Diferenta trebuie sa fie de 1 gol (-, +) in caz ca se termina 2-0 ai pierdut sau 3-0 etc... dar te sfatuiesc daca esti incepator sa nu joci handicap pana nu stapanesti foarte bine... pare usor dar nu este!

2 răspunsuri:
| IndiferentXD a răspuns:

Meciul Steaua - Dinamo se termina 2-1, cu handicap +1.0 rezultatul este 3-1, cu -1.0 este 1-1... mai exact o echipa porneste cu avantaj/dezavantaj de 1 gol... sau avem Real - Barca si luam 1 cu handicap -1.0 Real trebuie sa bata cu 2-0, 3-1, etc, sa fie minim 2 goluri diferenta ca biletul sa fie castigator

| blackangel69 explică (pentru IndiferentXD):

Bun.si daca la un meci pun handicap +1.0 sau -1.0 si pun X...ce inseamna?
oricum aici am inteles.deci daca pun handicap si pun 1 inseamna ca adaug handicapul echipei gazde.din cate am inteles.lafel pentru oaspeti.

| IndiferentXD a răspuns (pentru blackangel69):

Diferenta trebuie sa fie de 1 gol (-, +) in caz ca se termina 2-0 ai pierdut sau 3-0 etc... dar te sfatuiesc daca esti incepator sa nu joci handicap pana nu stapanesti foarte bine... pare usor dar nu este!