| AlexMAV a întrebat:

Imi recomandati si mie un program de culturism pe zi? As vrea sa lucrez fiecare parte a corpului, mai mult trunchiul(Abdomen, piept, spate). Si cum slabesc la pulpa si bulan.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da. Eu as recomanda si mierucri pauza si sa muti umerii joi si trapezul marti.

muschii se dezvolta in zilele de pauza.

Pai exercitii, alegi cateva de baza si cateva de izolare pentru incheiere.

Faci 3-4 exercitii pentru o grupa mare si 1-2 exercitii pentru o grupa mica.

Si maxim 8 repetari. Poti peste, maresti greutatea.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Luni - piept
marti - spate
miercuri - umeri si trapez
joi - brate
vineri - picioare

Asta ar fi un program pe 5 zile. Clasic si bun.

| AlexMAV explică (pentru Cosmin86):

N-ai putea sa imi dai ce fel de exercitii as face? Sambata si duminica pauza?

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexMAV):

Da. Eu as recomanda si mierucri pauza si sa muti umerii joi si trapezul marti.

muschii se dezvolta in zilele de pauza.

Pai exercitii, alegi cateva de baza si cateva de izolare pentru incheiere.

Faci 3-4 exercitii pentru o grupa mare si 1-2 exercitii pentru o grupa mica.

Si maxim 8 repetari. Poti peste, maresti greutatea.

| jupinu2011 a răspuns:

Luni-piept...alergi
marti-spate..tractiuni
miercuri-abdomen...faci cate abdomene poti
joi-brate... flotari si ridici greutati
vineri-picioare...sari coarda, alergi, si faci geno flecsiuni
si daca sambata si duminica n-ai ce face faci cum vrei tu astea..si la piept nu-ti face grij ca tot efortul pe carel pui in piept se bazeaza....bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru jupinu2011):

" miercuri-abdomen... faci cate abdomene poti", abdomenele sunt CELE MAI PROASTE exercitii pentru abdomen ( si extrem de simple ). Alte exercitii mult mai bune : L-sit, ridicari de picioare din atarnat, crunch, aplecari la cabluri, etc.

Si flotari pentru brate? Hai ma, serios? Esti doar un COPIL MIC, nu?