| zGohan a întrebat:

In wrestling care e cea mai importanta centura? de ce? [eu stiam ca e centura WWE, dar un prieten spune ca e centura mondiala la categoria grea, deci care este?]

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

"marea aurie" adica centura WWE. tu ai dreptate!

7 răspunsuri:
| NuDauFunda a răspuns:

Amandoua au statul de 'centura mondiala' si sunt la fel de importante. Numai ca una e folosita in Raw, cealalta in Smackdown.

| NuDauFunda a răspuns:

Nu e cu nimic mai importanta centura WWE decat cea mondiala la categoria grea.
Eventual se poate spune ca e mai importanta centura folosita la RAW, pentru ca e brand-ul mai puternic. Dar, din moment ce centurile isi tot schimba brandurile (na, e nevoie de diversitate), nu poti afirma ca una din ele e mai importanta decat cealalta.

| cristi2531 a răspuns:

Amandoua sunt numai ca centura WWE e cea mai importanta centura din RAW, iar centura mondiala la categoria grea cea mai importanta centura din SMACKDOWN

| DJohnny a răspuns:

Wwe. este simbolul wwe-ului.in plus, la noaptea campionului in main-event este centura wwe.

| Gabi3215 a răspuns:

Vad ce prosti puteti spune:)) Marea aurie a fost numele dat de Steve Austin la Centura la categoria grea(dovada http://teambarbie1.sunphoto.ro/Centuri_wwe/20208111)iar tu xThr33 nu te-ai precizat ce societate de wrestling(WWE,TNA, JPW, etc)ai inteles? In WWE cea mai importanta centura este Undisputed WWE Champion(Asta inseamna ambele(si categoria grea si wwe) http://www.youtube.com/watch?v=D_RVp1OgNwE)Ai inteles?

| DarkVoid a răspuns:

Eu cred ca e cea la categoria grea.Ea m este numita marea aurie, nu centura WWE.

| edy007 a răspuns:

Mandoua sunt la fel de importane fiecare pentru brendu lui funda plz