| VictorashM a întrebat:

Intrebare in fotbal,are dreptul jucatorul,sa ridice piciorul la capul altui jucator, sau la capul portarului?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Nu,un jucator nu are dreptul sa ridice piciorul la capul altui jucator, acest gest se pedepseste cu lovitura libera indirecta si cartonas galben/rosu(depinde de gravitatea loviturii).

8 răspunsuri:
| cristi9c a răspuns:

Nu, se da fault (lovitura indirecta).

| DoarSile a răspuns:

Nu, se da fault, joc periculos se numeste happy

| Mikhtarian a răspuns:

Conform regulamentului Nu.
Pentru ca este joc periculos, pentru ca poti sa-l accidentezi grav in zona capului.
Cap la cap, picior la picior.

| Kinus12 a răspuns:

Păi după răspunsurile pe care le-ai primit, mai spun şi eu a 4-a oară că nu.Se dă fault pentru asta. Lovitură liberă din locul unde a fost făcut faultul. Dacă a faultat în careu, e însă penalty big grin

| Knife00 a răspuns:

Nu, cum ziceau si ceilalti, se va da ori lovitura indirecta ori joc periculos si jucator care a comis faultul va lua cartonas galben. happy Bafta!

| johnyxus a răspuns:

Nu,e joc periculos si se da si cartonas galben, si daca e contact rosu.

| denis021 a răspuns:

Depinde de arbitru pentru ca unii din diferite tari (Romania) nu dau asemenea faulturi

| Ibrahimovic a răspuns:

In mod normal nu are voie, se da joc periculos, dar la unele faze, cand unii arbitri considera ca a fost o intrare la minge sau nu a fost intentie, lasa jocul sa continue.