| PureSoulInDarkness a întrebat:

Întrebare pentru cei cu mai multe cunoștințe în domeniu de sală:

Cu un program 5/7zile :
Luni - piept, abdomen
Marți - spate
Miercuri - picioare abdomen
Joi- umeri
Vineri - brațe și abdomen

Pot să pun masă și să dau jos grăsime corporală ( mă intereseaza prrocentul de grăsime corporală ) cu acest program?
Mănânc normal, 3 mese pe zi dar slab în grăsimi

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu poti sa pui masa si sa dai jos grasime, dintr-un motiv simplu : cand pui masa musculara ai SURPLUS CALORIC, cand dai jos grasime trebuie sa ai DEFICIT CALORIC.

Nu ai cum sa ai si surplus si deficit in acelasi timp.

ori vrei masa, ori vrei sa dai grasimea jos, hotaraste-te

1 răspuns:
| awspam a răspuns:

Banuiesc ca nu vrei sa faci in 2 saptamani ca ai tu chef acum, ce alti fac in ani de zile, 3 miercuri pauza si reiei joi vineri cu picioarele, miercurea incearca sa odihnesti corpul, iar picioarele pentru ca sunt grupe mari, au nevoie de un corp odihnit pe joi, iar vineri brat si antebrat, presupun, abdomenele merg bine cu ce faci luni, mai pune marti si brate cum le spui tu ca tot faci spate, oricum lucreaza si sunt incalzite, apoi, exercitile incep cu incalzire, 30-45 de minute, asta pentru inima, plamani si vasele de sange din cap au si ele nevoie de timp, ca sa se acomodeze cu tensiunea in miscare, bafta