| Villy0po a întrebat:

La ce sport ar trebui sa merg pentru a invata tehnici de aparare si de lupta(nu box)? ce parere aveti de taekwondo? scuze categoria

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

90% in taekwondo se bazeaza pe tehnici de picioare, aikido este cu mult mai indicat pentru autoaparare.

3 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Merge. tongue Am facut taekwondo wtf pentru 3 ani si este un sport superb. La examenele de centura am avut sectii speciale pentru autoaparare, am invatat cam de toate.

| Casica a răspuns:

Incearca Karate, eu am un coleg in clasa care ii rupe pe ceilalti in bataie fiindca practica acest sport! Funda?

| Kalin20 a răspuns:

Sunt 2 tipuri de Taekwondo: WTF si ITF
WTF=folosesti 90% picioarele in ITF 50%-50% si bratele si picioarele eu zic ca ITF ul e ideal