| Cauc_Darius_ a întrebat:

Ma pot inscrie la o echipa de fotbal si sa joc cu ochelari de fotbal la meciuri? Ceva gen cum juca Edgar Davids, si daca da, trebuie exact o pereche specifica sau pot cu majoritatea? Tin sa mentionez ca nu pot juca fara pentru ca am dioptrie de 5.25

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si ia-ti lentile de contact, ca sunt cele mai bune in situatia ta.
Sanatate multa!

| Cauc_Darius_ explică (pentru Violleta2022):

Intrebarea era alta, daca pot purta ochelari de fotbal in meci, pentru ca nu vreau sa port lentile de contact, mi-e frica ca o sa imi stric vederea si mai rau

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cauc_Darius_):

Nu poti purta ochelari de vedere la meci, fiindca risti sa-ti dea unul cu cotul sau piciorul in ochi, din greseala sau in cadere, iar chlearii sa se sparga si sticla sa-ti intre in ochi.
Iar lentilele de contact nu strica vederea, dimpotriva iti ajuta vederea si sunt recomandate mai ales celor care fac sport, tocmai pentru ca sunt usor de purtat si vezi foarte bine cu ele.

| ReddY25 a răspuns:

Ai putea încerca