| Geig a întrebat:

Mai are rost sa faci abdomene daca ai burta? Practic e aceeasi situație ca in cazul exercițiilor pentru fund, cresc muschii sub grasime și ai un fund mai mare, bănuiesc că la fel e și cu burta

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Burtica o dai jos si din alimentatie, consuma mai putine calorii, fa mai multa miscare. Mananca mai putin in general si o sa vezi o schimbare in bine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Atunci, nu face. Las-o să mai crească putin. ))

| Catrice a răspuns:

Nah doar e sexy sa ai burtica în ziua de azihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să te pui pe abdomene. După părerea mea ele îți vor arde grăsimile și vei slăbi, desigur vei face și "pătrățele"happy

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Singura problemă e că sportul e bazat pe știință, care nu funcționează "după părerea ta"...

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Am zis că e părerea mea de oarece nu vrei să spun un lucru care să pară sigur sută la sută.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Abdomenele ard grasimea? DE CAND un exercitiu anaerob arde grasimea?

| Sekim a răspuns:

Abdomenele sunt unele dintre cele mai proaste exercitii fizice deoarece exista sute de variante care sunt mai benefice. Logic ca are rost sa faci abdomene(sau alte variante) daca ai burta, e ca si cum ai intreba daca are rost sa incerci sa cresti musculatura daca ai piele peste muschi. Daca intri intr-un deficit caloric si scapi de grasimea corporala facand si sport, patratelele se vor vedea de la sine. Patratele are absolut toata lumea, si fara sa faci antrenament poti avea patratele daca nu ai grasime. Ceea ce spui tu, sa creasca muschii sub grasime, este posibil dar asta este foarte greu. Totusi, sa incepem usor cu un deficit caloric, sa se duca grasimea corporala si dupa incepi cu cresterea musculaturii, nu invers rolling on the floor

| vclaudiu7 a răspuns:

Neh, adica nu strica sa tonifiezi musculatura, in asa fel incat atunci cand scapi de grasime sa se vada mai bine, dar toti avem abdomene, daca scadem si din body fat, deci mai bine axeaza-te pe deficit caloric si cand e sa se vada putin patratelele trage tare

| Iejej a răspuns:

Pai ce întrebi tu, că măjoritatea cred că o ai din cauza că nu faci abdomene. Sincer nu, deoarece îți afecteaza coloana, însă un abdomen antrenat îți permite să fii mai flexibil

| adelinbasescu a răspuns:

Daca vrei să ai un abdomen care sa arate bine, in primul rand trebuie sa scapi de burta. așa că, încearcă să faci cat mai mult sport, să îți calculezi proteinele și caloriile consumate in fiecare zi și încearcă să ajungi undeva la un echilibru. sunt pe internet o grămadă de informații cu privire la cum sa faci asta. totuși, din proprie experiență, îți zic să încerci să lucrezi fiecare grupă de mușchi. de exemplu eu până acum câteva luni nu am lucrat deloc pentru abdomen, dar fiindcă lucram celelalte grupe de mușchi (piept, spate, biceps, triceps, umeri, picioare etc), automat abdomenul era în formă. trebuie sa ai ambiție și în mod evident un abonament la sală ar ajuta enorm. totuși dacă nu ai experienta, recomandat ar fi să faci macar o lună alaturi de un profesionist care sa te învețe și să-ți explice cum să lucrezi corect la fiecare aparat. este un întreg proces care într-adevăr necesită timp și bunuri materiale, dar dacă ții la aspectul tau fizic, îți recomand să mai citești încă o dată mesajul. peace?☮️