| qieiqpalz a întrebat:

Niste exercitii de tip cardio va rog

10 răspunsuri:
| ForeverAlone97 a răspuns:

Inotul

| Kerre a răspuns:

Nu stiu daca ai posibilitatea sa mergi la o sala de fitness sau daca vrei sa faci toate acest exercitii acasa dar o sa incerc sa-ti ofer o lista cu niste exercitii de tip cardio care vor arde cateva calorii.

1. Sarituri - Iti poti seta un timp in care sa sari pur si simplu.

2. Saritura cu coarda - Daca ai la dispozitie o coarda atunci poti incepe sa sari, un exercitiu de tip cardio foarte bun.

3. Jogging-ul…pe loc - tot ce trebuie sa faci este sa alergi pe loc, in timp ce te uiti la televizor sau asculti muzica.

4. Alergatul - Distanta o alegi tu, poti alerga 10km, poti 20km, depinde de tine ce distanta alegi.

| qieiqpalz explică (pentru Kerre):

Eu alerg vreo 20/25 min la 2 zile echivalent la 10/11km oare sa fug mai mult?(vr sa slabesc)

| Kerre a răspuns (pentru qieiqpalz):

Nu conteaza cat alergi, conteaza sa fii intr-un deficit caloric. Poti sa alergi si 50km, daca o sa fii intr-un deficit caloric nu o sa slabesti defel, cum sa iti afli deficit-ul caloric? Pai cauta pe google calculatoare pentru a-ti calcula necesarul caloric pentru mentinere, dupa scade aproximativ 500cal pentru a slabi aprox. 500g/saptamana.

| qieiqpalz explică (pentru Kerre):

Stiu man asta dar nu mai aveam idei de cardio

| Cosmin86 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Ia incearca o arta martiala. Eu fac kickboxing si dupa un antrenament zici ca am facut dus laughing

La niciun alergat/inot/sarit coarda nu am ars atat de multe calorii.

| qieiqpalz explică (pentru Cosmin86):

Nu am la mine in oras sad si nu imi permit sa merg altundeva

| Cosmin86 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Ok, atunci ce ti s-a zis mai sus + poti cauta si tu pe net.

Stai in zona de munte?

| qieiqpalz explică (pentru Cosmin86):

Nu. stau langa alba Iulia intr-un oras in care nu prea sunt multe chestii nu am deloc in oras ceva arte martiale

| AlexDarius3 a răspuns:

Alergatul.