| Mollton a întrebat:

Nu stiti daca este sala de ninjutsu in baia mare.

Răspuns Câştigător
| vladorcolac a răspuns:

Salut,nu cunosc baia mare,insa daca vrei iti pot spune cum sa te antrenezi singur in acest stil,eu cunosc suficient de bine acest stil si m-a ajutat intr-un fel sa imi creez propriul meu stil, in ninjutsu ai nevoie de viteza, forta, agilitate si sa fi silentios, pentru viteza poti face urmatorul lucru, aprinzi o lumanare si stai ca 2 metri dinstanta de ea si lovesti in aer spre lumanare cu pumnul si dosul palmei pana se stinge,cand reusesti maresti distanta,pentru forta,asta e mai dureroasa,trebuie sa lovesti cu pumnii/dosul palmei,un copac sau un perete,astfel loviturile tale for fi mai puternice si fara a fi un pachet de muschi,sa fi silentios,pai e bun un parchet sau o podea care sa se auda cand pasesti in mod normal, ca antrenament pe acest tip de podele trebuie sa incerci sa mergi din ce in ce mai rapid si cat mai sinlentios, dupa cateva zile de antrenament vei reusi, pentru agilitate poti practica sportul numit parkour, acest sport, este foarte apropiat de ce faceau adevaratii ninja in antichitate.Acestea sunt informatii de baza, daca mai doresti sa afli si altceva poti sa imi lasi un mesaj.Succes!

| Mollton explică (pentru vladorcolac):

Practic acel sport dar nu tare bine. inca mie potin frica sa sar in frontflip si backflip. poti sa-mi dai niste scheme care sa incep sa le practic in afara de sarituri peste lucruri ca sar destul de pine

1 răspuns: