| Kimball a întrebat:

O bicicleta de fintess e buna şi pentru masă musculară?
Deci cât trebuie sa lucrezi ca sa nu pierzi din greutate asa mult?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.livestrong.com/......cise-bike/
Deoarece ciclismul este un exercițiu cardiovascular, o activitate musculară de rezistență și o activitate de consolidare a rezistenței, acesta poate fi un mijloc de a atinge multe obiective de fitness. Dacă pur și simplu doriți să schimbați modul în care arată picioarele dvs., atunci ciclismul ajută la arderea grăsimilor în plus față de dezvoltarea mușchilor quadriceps. Ciclismul este, de asemenea, o activitate non-impact care este ușor pe articulații. Puteți să vă luați bicicleta staționară în aer liber și să mergeți pe dealuri sau sprint pentru a prinde următoarea lumină verde. Alte modalități de exerciții trebuie incluse în regimul de fitness pentru a aborda mai bine grupurile musculare ale corpului superior, cum ar fi spatele.

30 de minute, per zi, dar in ritm rapid cu pauze, bagi 5 minute stai 5 minute si tot asa, asta face ca sa ai un abdomen cool, e foarte sanatos, mai multe studii demonstreaza asta, dar 5 minute nebune in care nu stai, vezi un sprinter vs un maratonist diferente

| Regina09 a răspuns:

Da. Cam 20 minute pe zi.