| DuzzyDrey a întrebat:

Pot sa fac Vineri, Sambata si Duminica Programul de antrenament in timpul saptamanii am scoala+ ca practic un sport si nu am timp deloc si sunttt preaa obosit sa mai fac ceva de abia am timp sa ies afara si sa invat, si as vrea cam asa

Vineri- Biceps Triceps
Sambata-Spate(trapez lombari), Umerii(deltoid), Piept
Duminica- Abdomen+ picioare
Deja azi am sarit peste antrenament pentru ca am fost prea obosit si ma asteptau testele si nu am facut nimic si m-am gandit la ideea asta... Deci intrebarea este Pot sa fac Vineri sambata si duminica si in timpul saptamani sa fie pauza
Cu alimentatia si odihna sau foarte bine.
Astept parerii
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Grupeaza-le altfel :

1. daca faci 2 grupe mari intr-o zi ( piept si spate ) e clar ca e praf antrenamentul.
2. daca vineri faci biceps si sambata spate, e clar ca bicepsul nu e refacut si iti afecteaza exercitiile pentru spate ( bicepsul participa la exercitiile pentru spate ), analog tricepsul la piept.

Grupeaza-le ceva de genul :

vineri -> piept + triceps
sambata -> spate + biceps
duminica -> picioare + umeri

Si abdomenul fa-l in alta zi, si vezi, ca daca faci doar trapez si lombari nu lucrezi nici macar jumate din spate, lucreaza si tu tot spatele.

| teosbeos a răspuns:

Nu este o idee rea sa iti schimbi programul astfel dar s-ar putea sa fie prea mult.ma refer la faptul ca de obicei vineri, sambata si duminica sunt zile mai usoare.ar trebui sa incerci sati lasi si putin timp pentru a face ceva cu prieteni.dar in general e bine.