| BlairArnsberg a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti daca ma opuc cu fuga scap si de celulita?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Mai degrabă prin masaj consecvent.

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Fuga te ajuta sa-ti tonifici corpul si astfel sa elimini din grasimi, adica celulita.Insa asta nu e de ajuns.Trebuie sa adopti si un stil alimentar sanatos
Sa mananci multe fructe bogate in lichide, de exemplu mere, lebenita, care te vor ajuta sa transpiri si astfel vei elimina grasimi.
Daca ai renunta la dulciuri ar fi de asemenea indicat.Si in zonele afectate de celulita poti sa-ti aplici o masca.
Din zat de cafea,cu putina apa, sa nu fie uscat, si iti masezi locul, apoi il lasi sa actioneze cateva minute, Imi plus zat-ul de cafea iti face pielea fina.
http://www.youtube.com/watch?v=55XMHUqEgzQ&feature=related aici ai exemplu de masaj anticelulitic.
Mai poti face si genoflexiuni, si abdomene daca ai nevoie pentru burta.
Sper ca te-am ajutat