| PkAdi a întrebat:

Sal, azi, prima zi de repetitii pentru un dans de zilele orasului am facut fara incalzire(prost is)un backflip(saritura peste cap in spate)de pe o spariera din sala de sport si am cazut cam tare pe calcai si ma cam doare cand stau pe varful piciorului si asta e esential pentru dans cum sa fac sa scap de durere pana luni la urmatoarea repetitiecrying(( va rog ajutati-ma adica lol ganditiva cum as arata(un schiop dansand break dance si street dance)

Răspuns Câştigător
| melygym a răspuns:

Eu nu fac break sau street dance dar am facut gimnastica de performanta.si eu am avut de-a face de multe ori cu lovituri si cazaturi si asa mai departe.trebuie sa te ungi cu crema pentru dureri.cea mai buna adica cea mai buna crema pentru dureri care m-a ajutat pe mine a fost voltaren.si acum o mai folosesc chiar daca nu mai fac gimnastica. dupa ce te-ai uns, sa-ti pui gheata.o s-a cam doara dar n-ai ce sa faci.iar seara inainte sa te culci iti pui varza la calcai.stiu ca poate suna cine stie cum dar te ajuta te asigur. sper ca te-am putut ajuta!

3 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Incearca alifii recomandate de farmacisti.

| CristinaLorena a răspuns:

Du-te la doctor. happy acolo vei sti mai bine ce sa faci. big grin Funda? love struck ` ^^

| adi_7960 a răspuns:

Ceva crema din partea mea eu nu fac break dance eu fac free run si am avut de a face cu astea