| ANDREI118932 a întrebat:

Sal TPU. Am vazut de multe ori ca arbitrii de box fac un gest ciudat cu manusile unui boxeor dupa ce acest este facut knockdown(sau multe alte situatii), adica acesta ii ia manusile(nu i le scoate)si le lipeste de corpul lui iar dupa aceea da drumul inapoi la meci.Ce inseamna gestul asta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Arbitrul nu le lipeste ci le sterge putin de camasa sa, incearca sa curete putin manusile acelui boxer.

| ANDREI118932 explică (pentru Ioandelasal):

De ce sa le curete?

| Ioandelasal a răspuns (pentru ANDREI118932):

Daca boxerul a atins podeaua cu manusile atunci poate fi putin praf pe ele.

| Alex911or112 a răspuns:

Asa ureaza cred ca ei succes, sau bravo, te-ai descurcat...