| cosmin986522 a întrebat:

Sala cu proteine sau fara? Din alimentatie poti creste la fel ca unu care ia proteine?

7 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Cu sau fara, greu de ales, la inceput. E de preferat sa mergi 1 an doar pe alimentatie cat mai bogata in substante nutritive. Daca tot vrei sa iei ceva, poti sa iei multivitamine, magneziu. 20 % antrenament 80 % alimentatia. Respecta mesele principale ale zilei. Daca poti, la fiecare 2 ore sa mananci ceva usor ( o banana, un mar, un iaurt) pentru a lucra stomacu in permanenta. SUCCES. Pentru exercitii si alte sfaturi intra pe blogu meu: http://antrenorpersonal.wordpress.com/

| stefanradu a răspuns:

Salut Ionut9994,
Am scris un articol interesant, cu tot ce trebuie sa stii despre proteine. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-proteine/
Spor!

| ionutzu94 a răspuns:

Salut,daca vrei sa cresti in masa musculara iti recomand niste proteine sau poti sa iti faci un coktail de acasa.
Culturismu e un sport scump, si daca nu de alimentezi corespunzator nu o sa cresti niciodata.
Din alimentatie cresti mult mai greu, acum depinde cum te alimentezi...

| Ronaldo7cr7 a răspuns:

Eu zi ca ar fi mai bine sa mananci sanatos ca au multe vitamine bafta happy

| negru30 a răspuns:

Fara nimic - doar alimentatie sanatoasa

| Cristi19 a răspuns:

Eu unul am facut fara,poti sa cresti destul de mult doar cu alimentatie sanatoasa.Dar cresti mai repede si mai mult cu proteine, partea rea este ca dupa ce te lasi o sa ti se vada urat muschii, si tona de contraindicatii

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cristi19):

Care e tona aia de contraindicatii? Poti sa argumentezi macar cateva dintre ele?