| klau95 a întrebat:

SALL baieti : Cum risc sa fac supraantrenament? ziceti-mi cateva modalitati.nu vreau sa fac supraantrenament.
Daca fac vreo 50 flotari pauza 20-30 s 4 serii risc supraantrenament?
si stau cam prost cu proteinele nu prea stiu ce mancaruri iau cam putine pe zi cu proteine. am 1.77 62 kg. cate imi trebuiesc pe zi? doar din mancaruri nu iau artificiale! FUNDAA

1 răspuns:
| Mik3 a răspuns:

In primul rand nu ai cum sa faci 4 serii a cate 50 de flotari, proteine foarte multe iei din oua sin special albusu de ou, carne alba, banane, lactate ( iaurt, branza, lapte, ect ), mananca cat mai multe fructe, si ca sa nu faci supra antrenament ar trebui sa faci cam asa : prima serie > 30 flotari ( pauza 1 min ), a doua serie > 25 flotari ( pauza un min ), a treia serie > 20 flotari (pauza un min), a patra serie > 25 flotari ( pauza 2 min), a cincea serie > cat mai multe ( pana iti cedeaza mainile ) faci asta din doua in doua zile timp de 2 saptamani dupa care la fiecare serie mai adaugi 5 flotari... bafta