| dendendenis a întrebat:

Sall lume. Am nevoie de ajutorul vostru. SUnt slab in skandenberg si vreau sa va intreb ce sa fac pentru a fi bun in acest sport.

7 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Skandenberg inseamna, incheietura, antebrat, Biceps, umar
Dezvolta astea ca sa fii mai bun

| LolekBolek a răspuns:

Mergi la sala si antreneaza ti bratele, ambele conteaza, nu doar bratul cu care te lupti

| Cosmin86 a răspuns:

Antreneaza antebrat in primul rand.
Mai lucreaza biceps, triceps, deltoid, piept si spate. Conteaza in ordinea asta.
Si incheieturi, nu uita.
De asemenea, recomand sa citesti pe bratdefier.ro, gasesti multe informatii acolo.

| Tlbi a răspuns:

Conteaza foarte mult puterea pe care o ai in maini "din nastere", venele si nu in ultimul rand, sa faci excercitii mereu. Cunosc persoane care nu faceau sport deloc si erau cei mai buni la acest sport.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tlbi):

Fara antrenament puterea din nastere nu valoreaza nimic, o sa fii pus rapid de unu cu antrenament si alimentatie speciala

| HellBlade a răspuns:

Pai sunt niste reguli esentiale in skandenberg nu misca codu nu face podu si trebuie sa te tii tare.Totusi incearca sa iei niste vitamine.Ce varsta ai? Daca ai o varsta de vreo 18-20 ani poti incerca sa mergi la sala sau sa faci exerciti acasa.Multa bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru HellBlade):

Serios? "nu face podu" e o regula? Mai citeste regulile. le gasesti pe bratdefier.ro sau pe google, ai voie sa faci podul, chiar trebuie sa faci podul cu un adversar puternic.