| Ioscaa1 a întrebat:

Sall,ma puteti ajuta si pe mine cu o dieta,ceva sfaturi? Merg zilnic la sala,alerg aproape zilnic,dar tot degeaba, am ajuns la concluzia ca singura problema este ca nu sunt atent la ce mananc si la ce ore.Ma puteti ajuta? va rog nu raspundeti daca nu aveti experienta sau daca nu ati incercat niciodata.

5 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Cauta pe net compatibilitatea alimentelor. rezultatele incep, repet incep dupa cateva luni sa se vada. nu exista ceva anume ce trebuie sa faci la sala ci doar sa mergi. dar de cat timp mergi?
dupa orele 17-19 nu se mai maninca seara. nu ai mancat te culci asa, sa ai stomacul gol noaptea. nu ai sa patesti nimic, te pot asigura eu asta. Isus a postit 40 de zile doar cu apa si nu a patit nimic asadar daca n-ai apucat sa mananci ai sa vezi ca nimic rau nu ti se va intampla.
este important, foarte important sa dormi cu stomacul gol. pentru restul ai bun simt cu cantitatile de alimente pe care le mananci si cum le amesteci. cum spuneam, compatibilitatea alimentelor.

| MedionTcO a răspuns:

''Merg zilnic la sala, alerg aproape zilnic''-Cat alergi pe zi? Eu am 15 ani si 63 de kg.Intr-o saptamana am slabit 9 kg.Am alergat cate 1 km-2 in fiecare seara caci am avut probe la colegiul militar si cu toate astea mancam chiar bine ziua.....nu prea mancam carne cu grasime dar in rest mancam de toate. Daca ai un organism sanatos, poti reduce numarul de calorii mancate zilnic la 200-250. Adica sa mananci graphefruit toata ziua si sa bei o cafea neindulcita dimineata, daca zici ca e din cauza mancarii.

| ionut2000000 a răspuns:

Buna,pai ar trebui sa fi atent mai ales sa nu mananci dulciuri si sa mananci mai bine dimineata si chiar deloc seara.Acum ca e vara ar fi bine sa mananci mereu supa la amiaza.Bafta!

| sttg a răspuns:

Eu zic ca karatele te ajuta foarte. Mult ru fac karate de 2 ani si depinde ve stil faci tinete eu am 12 ani si deja se vad putin patratelele

| RahelaPaula a răspuns:

Deci.........nu trebuie sa mananci seara si dupamiaja, doar dimineata si nu mult! Mergi la inot in fiecare zi cam 1 ora pe zi, ai voie doar fructe si legume nefierte... eventoal o salata sau asa ceva, mergi la sala si alergi cate 2 ore pe zi.