| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani, 1, 60 si 65kg...imi puteti da niste sfaturi cum sa slabesc prin sport?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu slabi!
Fa exercitii la bara, te atarni de bara din fata blocului, te prinzi cu mainile si te ridici de mai multe ori, de vreo 50 de ori mai exact laughing in fiecare zi.
Fa abdomene pentru intretinere si poti merge cu rolele pentru intarirea muschilor picioarelor.

Mai bine e sa te inalti si sa iti intaresti musculatura decat sa fi slaba.

4 răspunsuri:
| Cineva_5088 a răspuns:

Nu poti slabi doar prin sport, trebuie sa ti si o dieta.Degeaba faci sport si dupa bagi in tine ca intr-o cantina.happy

| Bogdan_9316 a răspuns:

Da poti slabi asa, am fost si eu ca tine da m-am apucat de Hanmbal si m-am inaltat pana la 1, 78 doar la 13 ani si ai grije ce manaci, sa nu mananci prea multi cartofi pai sa nu manaci prea multe dulcuri ca ingrasa

| danut a răspuns:

Nu esti la varsta cand poti slabi prin sport ci prin reducerea alimentelor consumate.

| danypoli95 a răspuns:

Mai bine te-ai apuca deocamdata la tine acasa:sa faci flotari, abdomene si poti sa te apuci si de sala dar mai tarziu 15, 16 ani...sau fa fotbal