| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare: Ce exercitii trebuie sa fac ca sa ard grasimea care o am pe burta si sa fac un abdomen cu patratele? Si ce dieta? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SmoKeD a răspuns:

Dieta:
alimente bogate in proteine(lapte oua carne) si carbohidrati (cereale)

Antrenament:
http://www.twohundredsitups.com/index.html
Si eu urmez acest antrenament si se vad diferentele, dar trebuiesc facute cu picioarele ridicate intr-un unghi de cca. 60 de grade pentru ca sunt mai grele asa.
Mai poti incerca ridicari de picioare din culcat, picioarele fiind indoite la cca. 20 de grade.
In afara de aceste exercitii mai sunt si diverse crunch-uri, pe care le gasesti pe net.
Dupa acest antrenament ar fi bine sa te antrenezi luni miercuri si vineri, restul pauza, iar duminica daca ai posibilitatea de a alerga in aer liber si mai bine, daca nu poti alerga pe loc in casa.

DAR TINE MINTE: o grupa de muschi nu se va dezvolta atat timp cat celelalte "stagneaza"

| ĂăăAlexandra a răspuns (pentru SmoKeD):

Multumesc urmez de 3 zile aceste indicatii si deja am vazut mici diferente!

5 răspunsuri:
| iefsul a răspuns:

Depinde de organism

| Alcy a răspuns:

Salut.
Exercitiile lui Billy Blanks sunt cele mai bune si le termini in 30 de min. uite aici:
http://cumul.ro/exercitii-pentru-abdomen/

| ĂăăAlexandra a răspuns (pentru Alcy):

Este deja 25 a fost ziua mea ieri de la 43kg am ajuns la 38 nu mai am grasime laughing

| alexyno1988 a răspuns:

Baga ceai verde si abdomene big grin