| darkrobi a întrebat:

Sall TPU
as vrea sa joc fotbal mai bine da nu stiu cum mereu in curtea scoli is fundas sau stau pe aparare pot sa zic ca as vrea sa fiu in ma pricep da... as vrea sa fiu in atac cum as putea face asta?

Răspuns Câştigător
| guzanu92 a răspuns:

Am avut si eu problema ta cand eram mai mic. Un atacant trebuie sa fie rapid si sa aiba spirit de echipa; adica sa stie cum sa dea o pasa buna cand e sub presiune si sa stie sa se elibereze de adversar cand e marcat. Iti sfatuiesc, daca ai minge acasa, sa incerci zilnic sa faci duble pe picior, te ajuta sa controlezi mingea si loviturile. Apoi fa multe suturi cu mingea la zid; te ajuta sa controlezi si sa interceptezi mingea mai usor si mai bine. In final trebuie sa ai tuper si rapiditate. De obicei cei care stau sau "sunt pusi" in aparare nu spun niciodata "nu, vreau sa fiu in atac". Fa-te inainte, spune-le baietilor ca vrei sa incerci in atac, chiar daca nu esti bun cu timpul te vei obisnui. Bafta! ^^

2 răspunsuri:
| zBurLituU a răspuns:

Pentru un jucator de varf este foarte greu, nu multi sunt jucatori de varf, trebuie sa simti poarta, trebuie sa stii cum sa sutezi mereu la coltu lung din diferite pozitii, trebuie sa ai mingea sub control tot timpul.E mai greu sa fi fundas nu multi sunt fundasi buni ca J. Terry si Puyol, trebuie sa stii cum sa iti asezi echipa, trebuie sa stii sa ii dirijezi, trebuie sa dai pase lungi si centrari, nu e usor sa deposetezi un atacant sa faci o alunecare de teren pentru ca la multi le este frica, deci in locul tau as ramane fundas daca ai stii ca nimeni nu trece de Tine.

| Ronaldinho1011 a răspuns:

Pai prietene trebuie sa fii mai tare in gura ca ceilalti.Si apoi tu trebuie sa inveti cateva scheme cum ar fi:bicicleta, sa stii sa dai cu umarul, trebuie sa ai viteza, sa sutezi tare bine, exact la tinta si trebuie sa te antrenezi mult sau sa te duci la o echipa de fotbal