| CosminBone a întrebat:

Azi am fost la un curs de inot si am stat 2 ore a fost prima mea sedinta nu am mai intrat in apa de 1 an jumate si nu stiu sa inot si imi zicea tot instructoru ala ca is prea incordat eram ca imi era oleaca tarsa, voi ce ziceti e normal? Fundaa

2 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Este normal pentru prima sedinta nimic nu se invata din prima. Eu zic ca intr-o saptamana vei inota singur fara probleme daca te tii de cursuri.

Ai grija ca dupa ce inveti sa inoti(sa te tii la suprafata si sa te deplasezi) sa continui cursurile pentru a perfectiona tehnica. Este foarte important sa i o tehnica corecta atunci cand inoti.

| KrEaThYvE a răspuns:

Are dreptate deoarece daca esti incordat 1/ te panichezi 2/ nu o sa poti innota bine, mai bine te relaxezi si sari in apahappy dupa 2-3 sedinte o sa inveti sa innoti funda?