| fotbalmessi a întrebat:

Cine imi poate spune care era formatia lui FC Barcelona in sezonul 2009-2010 (4-3-3, 4-2-2 etc) si sa-mi spuna si jucatorii care erau, de obicei, titulari, primeste funda!

2 răspunsuri:
| ionutzzz90 a răspuns:

Salut! Era formata,din Valdes, Pinto, Alves, Puyol, Pique, Marquez, Milito, Maxwell
Czyhrynski, Abidal, Xavi, Iniesta, Keyta, Toure, Busquets, Ibrahimovic, Messi, Krkic, Henry,
Pedro, Jeffren,iar echipa de start era:
Portar:Victor Valdes
Fundasibig grinaniel Alves,Puyol,Pique,Maxweel
Mijlocasi:Xavi, Iniesta, Busquets, Keyta
Atacanti:Messi, Ibrahimovic

| microbist a răspuns:

Si ca sa completam primul raspuns: sistemul de joc a fost 4-3-3, iar formatia tip (ca numar de meciuri jucate) Valdes - Dani Alves, Pique, Puyol, Abidal - Busquets, Xavi, Iniesta - Messi, Ibrahimovic, Pedro.