| asdasdasdasd a întrebat:

De fiecare data cand fac flotari imi trosneste coloana mai mult im partea dreapta intre umar si coloana. Mentionez ca in ultimii 2 ani nu prea am mai facut sport. exista vre un exercotiu si nu mai trosneasca?

1 răspuns:
| Adyx50 a răspuns:

Nu te incalzesti suficient sau mai rau de loc inainte de exercitiu.

Impinsul de greutati la banca e o alternativa, dar iar trebuie sa te incalzesti inainte de orice fel de exercitiu. Daca nu dispui de echipament sau nu vrei sa mergi la o sala exercitiile tip isometric merg pentru acasa(cauta si tu pe google "exercitii fitnes isometric")