| dsafgdsag a întrebat:

Sallut TPU! As' vrea si eu sa invat pe cineva basket si nu prea stiu cum... Eu stiu basket destul de bine, si nu prea stiu cum sa o invat, am fost si la antrenamente, dar de mult si de cand nu am mai fost la antrenamente am repetat singur. sau cu prietenii ne jucam basket. Ma puteti ajuta? Cu ce sa incep.plzzz FUNDA!

3 răspunsuri:
| sergiu151 a răspuns:

Intodeauna la basket primul lucru e sa inveti sa conduca mingea cand reuseste incearca aruncarea la cos cu 2 maini sau cu o mana dar esentialu e cand a luat mingea in 2 maine e ori sa arunce la cos ori la un alt jucator si încet deoarece asta o inveti scheme astea fiind regulile de baza si nu are blues sa atinga mingea cu piciorul

| sergiu151 a răspuns:

Voie am a toate din greseala blues is pe tel

| Andreyutzz1 a răspuns:

Sa controleze mingea. Jucati niste pase, pana se acomodeaza cu mingea. Dupa incepeti sa aruncati la cos, ii arati cum trebuie sa arunce. Explica-i regulile jocului, ce trebuie sa faca si ce nu. Simplu, distrati-va happy

Întrebări recente