| mihaiandrei230 a întrebat:

Sallz. Cum pot sa slabesc in zona abdomenului si a pieptului? Mai exact ce exerciti ar trebui sa fac si ce dieta?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista o dieta anume, mie mi se pare aiurea sa iei o dieta de pe net si s-o urmezi intocmai. Ideea e simpla : scade numarul de calorii.
Spre ex. dimineata ai putea manca 2 oua fierte + o bucata de branza si doua felii de paine integrala. La pranz un piept de pui ( sau muschi de vita ) fiert sau la gratar cu orez sau brocoli ( in loc de cartofi prajiti ), pe la ora 16 niste fructe iar seara un peste cu cartofi copti sau tot asa, ceva usor. In felul asta ai proteine la 3 mese pe zi si la una ai vitamine + fibre vegetale. Asta e un exemplu simplu de 4 mese, poti incerca si altele. Ideea e sa scazi nr de calorii dar sa ai proteine. Poti scadea nr de calorii inlocuind cartofii prajiti cu cartofi copti sau orez, sa scoti cola si berea si sa bei apa sau suc de fructe natural ( facut la tine in casa, nu ambalat din comerti ), etc.

SI sa bei 3 litri de apa pe zi, indiferent daca vrei sa slabesti sau sa pui muschi.

5 răspunsuri:
| ThQ a răspuns:

Pai uite niste programe care te tonifica si dezvolta musculaturahttp://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 si http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM si de dieta intereseaza-te pe net sau mergi la un nutritionist

| mihaiandrei230 explică (pentru ThQ):

N-am bani e crizzza laughing Daia am apelat la TPU ca e moca laughing

| Cosmin86 a răspuns:

Nu poti sa slabesti intr-o singura zona. Fa cardio ( alergat, inot, bicicleta ) si cu o dieta corespunzatoare ( bogata in proteine, ca altfel arzi si muschii odata cu grasimea ) o sa ai rezultate in cateva luni.

| mihaiandrei230 explică (pentru Cosmin86):

Poti sa imi spui ce dieta sa tin?

| Cosmin86 a răspuns (pentru mihaiandrei230):

Nu exista o dieta anume, mie mi se pare aiurea sa iei o dieta de pe net si s-o urmezi intocmai. Ideea e simpla : scade numarul de calorii.
Spre ex. dimineata ai putea manca 2 oua fierte + o bucata de branza si doua felii de paine integrala. La pranz un piept de pui ( sau muschi de vita ) fiert sau la gratar cu orez sau brocoli ( in loc de cartofi prajiti ), pe la ora 16 niste fructe iar seara un peste cu cartofi copti sau tot asa, ceva usor. In felul asta ai proteine la 3 mese pe zi si la una ai vitamine + fibre vegetale. Asta e un exemplu simplu de 4 mese, poti incerca si altele. Ideea e sa scazi nr de calorii dar sa ai proteine. Poti scadea nr de calorii inlocuind cartofii prajiti cu cartofi copti sau orez, sa scoti cola si berea si sa bei apa sau suc de fructe natural ( facut la tine in casa, nu ambalat din comerti ), etc.

SI sa bei 3 litri de apa pe zi, indiferent daca vrei sa slabesti sau sa pui muschi.

| mihaiandrei230 explică:

Ar trebui sa iau si laxative?