| vasiliustefan98 a întrebat:

Salu TpU Eu sunt in clasa a5a si cand joc fotbal la educatie fizica sunt portar(vara-primavara numai fotbal jucam la educatie fizica)asa astazi am jucat prima oara dupa vreo 3 luni cam asa si..am luat 8 goluri de fapt scorul s-a terminat 3-8 pentru mine dar inainte in prim`u semestru aparam aproape pe toate.va rog nu raddeti ca am luat 8 goluri asa ca daca vreti sa radeti mai bine nu mai raspundeti. Vreau sa imi spuna cineva ce sa fac cand vine adversarul in careu(cand trece de linia careului).Dau funda la cel mai bun raspuns, o sa le incerc pe fiecare raspuns si care functoneaza la mine cel mai bine primeste Funda primit!

Răspuns Câştigător
| gнσѕт a răspuns:

Cand jucatorul vine singur cu mingea incearca sa iesi din poarta spre el si sa te arunci pe minge adica sa te arunci tîrîs cu piciorul inainte. Si eu sunt portar si asta functioneaza la mine big grin

| vasiliustefan98 explică (pentru gнσѕт):

Mersi,ff mult imi dai si mie id tau de mess ca sa mai vb?

| gнσѕт a răspuns (pentru vasiliustefan98):

Vilcucosty

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,daca vine cu mingea la picior,te chircesti si te apropi de el ca sa-i limitezi unghiul. Dar sa nu te apropii chiar sa-l atingi,ii va fi usor sa te dribleze, te apropi de el mai incet, daca va suta nu va avea unghi prea bun ca sa marcheze, daca ezita te arunci cu mainile sa-i ''furi'' mingea, ai grija sa nu te intoarca sau sa treaca de tine in momentul cand te arunci sa i-o iei de la picioare.De obicei daca tine mingea pe dreapta va incerca sa te evite prin dreapta, dar asta nu e o regula.In tot timpul cand stai in poarat sa ai un usor joc de glezne, ai grija nu te arunci ca in piscina, cu cap si sa ai siguranta in maini, sa nu o scapi.

| deeadeea111 a răspuns:

Probabil si aceasta pauza de cateva luni a fost cauza acestui esec, nu fii dezamagit exerseaza mai des, amintesteti cum reuseai inainte

| cavalerul11 a răspuns:

Bv mane si eu sunt portar numai cas amator

| GEEK a răspuns:

De ce mai joci, dacă nu şti să joci? big grin

| WeeD a răspuns (pentru GEEK):

~sti~? eu stiu ca se scrie ~stii~

| GEEK a răspuns (pentru WeeD):

Am vorbit cumva cu tine?batting eyelashes

| WeeD a răspuns (pentru GEEK):

Nu ma intereseaza nu vorbesc cu analfabeti! straight face

| GEEK a răspuns (pentru WeeD):

Scuze,nu vorbesc limba proștilor. -.- RETARDATULE. straight face

| JohnnyDepp a răspuns:

Cand intra in careu, te duci spre el cracanatlaughing(mda nu rade, dar ai grija sa nu iti dea pe acolo) si cu minile ridicate.

| 2Fast2Furious a răspuns:

Inceara cand se baga in careu sa intri pe minge sub alunecare, dar ai grija cum intri