| Madalin1069 a întrebat:

Salut,am 1,65 si 50kg si tocmai am inceput sa fac sala. Problema este ca trebuie sa ma ingras iar eu nu stiu cum sa fac asta.Ma poate ajuta cineva?
P.S iau si proteine.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai zi ce mancni acum concret intr-o zi obisnuita.

p.s.: proteine ia oricine, proteine =carne, peste, branza, oua, lactate, nuci, migdale, linte, naut

| anonimguy3 a răspuns:

Mananca orice, absolut orice. Chiar si grasimi, dar nu foarte exagerat totusi cu grasimile. Carne de orice fel, preferabil la gratar mai ales de pui chiar si de vita, fructe, legume, lactate etc sau poti incerca de asemeanea sa te indopi cu fast-food.

Si de asemenea daca vrei sa cresti in masa musculara, incearca sa reduci zaharurile din sange. (mai putine dulciuri. mananca doar de pofta, nu ca spartu.)

| VasyAlex a răspuns:

Baga fast-food in tine! rolling on the floor)