| deejayoo a întrebat:

am 1.68, sunt baiat si am aproape 16 ani.credeti ca pana la 20 de ani o sa trec de 1.75? da funda

15 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Incearca sa faci ceva sport de genul baschet, volei si sa mananci sanatos.Sigur mai cresti pana pe la 20 de ani.

| Crucified a răspuns:

Cine ştie...

| KateMiddleton a răspuns:

Da,sunt baieti care la inceput sunt de inaltime mica si dupa aia o iau razna, cresc cate 8 cm pe an.

| CorneliaC a răspuns:

Fiecare organism e difeirt. Deci vei trai si vei vedea! happy

| dodicuta a răspuns:

Tata a crescut pana la 22 de ani.Deci cred ca o sa treci de 1.75.

| Popescu_Roxana_1990 a răspuns:

Normal AI Mai creste pana la 18 ani deci 5-8 cm tot mai cresti.ti cont daca Mai cresti in 3 luni cam asa daca vezi ca trec maxim 8 luni si nici un cm nu ai crescut inseamna ca asa ramai.dar normal mai cresti. bafta :-)

| bogdanrvd a răspuns:

Doar Dumnezeu stie...laughing

| rafa1987 a răspuns:

Se zice ca cresti pana la 20-21 de ani acuma depinde de parinti tai, bunici cat sunt de inatli...

| dani13 a răspuns:

Frate, nu stiu daca o sa mai cresti si eu am aproape 16 ani si de la 14 ani nu am mai crescut nimic am ramas la 1.81 crying(((((. Da poate tu ai noroc si mai cresti vreo 2-3 cm. happy

| alexutzu200 a răspuns:

Asa ramai daca la 16 ani ai 1.68 inseamna ca nu prea mai cresti poate doar daca faci ceva sport sa mai cresti 2 3 cm in plus dar mai mult nu...

| UsamabinLaden a răspuns:

Nu cred ca o sa treci.dar ajungi pana pe la 1.72-74 sigur.dar cine stie..depinde de organism si cum ai grija de el: alimentatie, intretinere fizica...

| GhitaCiobanul a răspuns:

Incearca sa faci un sport. baschet pana la 20 de ani o sa treci peste 1.75 big grin

| gazzel a răspuns:

Da.Barbatii cresc de regula pana 19-20 fa mult sport si exercitii de lungire am muschilor si indreptare a coloanei si o sa cresti sigur iti recomand sa bei si lapte ajuta mult si chiar o sa depasesti 1.75

| Cosmin86 a răspuns (pentru gazzel):

Cu ce naiba te ajuta laptele?

| gazzel a răspuns:

Sau facumt o multime de cercetari din care si s-a dovedit ca laptele intareste oasele si cintine numeroase vitamine care ajuta la crestere.