| Edyyyxy a întrebat:

Salut am 12 ani aproape 13 si vreau sa fac patratele am 49kg si 1.60 fac si fotbal, cam cat timp mi ar lua si ce exercitii ar trebui sa fac

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 12 anisori nu sunt importante patratelele, ci sanatatea si dezvoltarea ta armonioasa, care se pot realiza cu hrana sanatosa, sport praticat intens (preferabil inot, baschet, volei, handbal, tenis de camp, atelism) si evident un somn bun de noapte de 9 ore.
Sala si patratelele mai tarziu, dupa 20 de ani, cand ti-a stagnat cresterea in inaltime, iar organele interne au atins maturitatea si capacitatea maxima de functionare.

| Frank51 a răspuns:

Tot ce ține de abdomen, între 1 și 5 ani în funcție de genă.

| InYourPants a răspuns:

Tu pune mana si mananca lasa patrateaua