| Ban_Claudiu_2000 a întrebat:

Am 13 ani 1.65 m si 55 kg, as vrea sa ma apuc de kickboxing dar nu pot sa fac sfoara si stiu ca kickboxing-ul este in mare parte cu loviturile de picior. As putea face sfoara daca m-as duce la o sala de kickbox?

3 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Ce treaba are sfoara cu kick-ul? Am facut box ceva timp, daca doresti sa iei pumni la greu in cap, desi merita experienta sa stii sa te aperi pe viitor, du-te. Poti face si o cariera din asta daca iti place si este un plus pentru sanatate.

| LimonadaBaa a răspuns:

Nu are treaba sfoara cu kick-boxingul.Mobilitatea ti-o dezvolti in timp.

| DomnulKat a răspuns:

Nenea ușor, eu fac kick-boxing de la 12 ani, nu-ți trebuie, iar pentru ea fă exerciții de fllexibilitate.